hakkimizdaDaihatsu kullanmak 100 yılı aşkın bir gelenek, bir tutkudur. Daihatsu, Türkiye’de yeteri kadar tanınmıyor olsa da, 100 yılı aşkın köklü geçmişiyle Japonya’nın lider küçük araç üreticisidir. Bu konuda uzman olan Daihatsu’nun ilkesi; çevreci ve ekonomik otomobiller üretmektir. En büyük hissedarı Toyota olan şirket, her sene bir milyon adetten fazla araç satmakta, Toyota ve Subaru markaları altında da satılmakta olan modellerinin yanı sıra, Toyota için motor üretmektedir.

Daihatsu Aşkına, bu tutkuyu paylaşmak ve ülkemizdeki Daihatsu sürücülerini bir araya getirmek için sadece birkaç üye ve dinmek bilmeyen bir hevesle Mart 2007′de yayın hayatına başlayan başlamıştır. Umut Gültekin‘in Daihatsu markasına karşı olan kişisel ilgisinin sonuçlarından biri olarak yola çıkmış olmakla beraber, zaman içinde pek çok Daihatsu Aşığı’da sitemizi keşfetmiş ve araçları ile ilgili hatıralarını, tecrübelerini paylaşmış, ailemiz giderek büyümüş ve her ay 10.000‘i aşkın ziyaretçiye, 50.000‘den fazla sayfa gösterimi ile ulaşan, sadece forum kısmında 2.000‘i aşkın kayıtlı üyesi bulunan bir kulübe dönüşmüştür. Türkiye’deki toplam Daihatsu marka araç miktarı düşünüldüğünde, yukarıdaki rakamların önemi daha da iyi anlaşılmaktadır. Bizi okuduğunuz için, yazdığınız her cümle için ve en önemlisi; Daihatsu markasını birlikte tanımaya ve ülkemizde Türkçe içerikle tanıtmaya yönelik attığımız bu büyük adımda geçen emekleriniz için; tüm dostlarımıza sonsuz teşekkürler.

Bu sitenin ALJ Grup, Daihatsu, Daihatsu Türkiye, bayileri ve/veya servisleri ile hiçbir bağlantısı yoktur. Daihatsu Aşkına önceki cümlede anılmış olan kurumlardan bağımsız, hobi amaçlı bir sitedir. Bu sitede bolca Daihatsu fanatikliği yapılır ama reklam yapılmaz. Araçların iyisi-kötüsü bitmek bilmeyen hevesimiz yüzünden en uç noktalarda sergilenir, saklanmaz. Sitemize üyelik ücretsiz ve tüm Daihatsu kullanıcılarına / severlerine açıktır. Bu bağlamda servisler, bayiler veya Daihatsu çalışanlarının da sitemize kayıt olması elbette ki serbesttir. Her üye siteye gönderdiği içerikten kendisi sorumludur. Site yönetimi, üyelerin yarattıkları-siteye gönderdikleri içeriklerden sorumlu tutulamaz ve sitede yer alan içeriğin doğruluğunu-güncelliğini garanti etmez.