Çıkma Applause parçası nasıl temin ederim?

Daihatsu'nun ülkemize ihtal edilmiş olan tek sedan aracı (sedan gibi gözükmesine rağmen, gerçekte 5 kapı bir liftback'tir)

Re: Çıkma Applause parçası nasıl temin ederim?

Mesajgönderen Daihard » 18 Kas 2008, 22:43

sanmıyorum ben ön takım konusunda problem yaşandığını en azından benim arabam hala kemik gibi 8) :)
Daihard

Marka: Diğer Markalardan Herhangi Birisi
Model: Diğer

Mesajgönderen serkan » 19 Kas 2008, 01:18

peki herhangi bi ses geliyomu Daihard ?

benim araba yaylanınca ön taraftan bi gıcırdama sesi gibi bişey geliyo sırf o küçük ses için rotilli kol,komple terazi kolu lastikleri değişecekmiş.bundan sonra onu halledicem ben. 170 Ytl civarı parça tuttu,60 da işçilik tutar.250 civarı halledicem.önümüzdeki ay yaptırırım.hiç bi sıkıntı yok ama sadece ses yapıyo işte.
Kullanıcı avatarı
serkan

Mesajgönderen Daihard » 19 Kas 2008, 10:12

doğru saptamışlar olayı bence de :wink: benim tek ses aldığım yerler ön kapıyı tutan kavilyelerden tık tık sesi o da arasıra nadir geliyor ufacık bir parca sormustum zamanında sırf iki tanesi icin 200 lira istediler vazgectim problem yaratmıyor rahatsız edecek kadar olmuyor dediğim gibi
Daihard

Mesajgönderen serkan » 19 Kas 2008, 21:21

doğru.bende işte son o iş kaldı.onuda yaptırırsam arabayı benden alacak kişi eğer böyle bi araba arıyosa çok şanslı olacak.birkaç gündür hava yağmurlu.ustam ıslanınca keser demişti.gerçekten dünden beri o seste kesildi.sonuçta 18 seneyi devirmiş bi arabadan bahsediyoruz.bunlar çok normal sıkıntılar bence.

Daihard 200 dedikleri parça için çıkmacıdan mı fiyat aldın ? sağlam kilit işi yapan bir yere gitsen bu applause bazı arabaların parçaları sıfıra sıfır oturabiliyo.hemen vazgeçme derim.valla ben öyle yapsam şimdi heryerinden ses gelirdi.ama yılmadan yaptırıyorum valla :P
Kullanıcı avatarı
serkan

Mesajgönderen Daihard » 19 Kas 2008, 21:41

serkan yazdı:doğru.bende işte son o iş kaldı.onuda yaptırırsam arabayı benden alacak kişi eğer böyle bi araba arıyosa çok şanslı olacak.birkaç gündür hava yağmurlu.ustam ıslanınca keser demişti.gerçekten dünden beri o seste kesildi.sonuçta 18 seneyi devirmiş bi arabadan bahsediyoruz.bunlar çok normal sıkıntılar bence.

Daihard 200 dedikleri parça için çıkmacıdan mı fiyat aldın ? sağlam kilit işi yapan bir yere gitsen bu applause bazı arabaların parçaları sıfıra sıfır oturabiliyo.hemen vazgeçme derim.valla ben öyle yapsam şimdi heryerinden ses gelirdi.ama yılmadan yaptırıyorum valla :P

cok haklısın da ben orjinal parcadan baska parcaya bakmıyorum biraz takıntılıyım :) bir de zaten sıkışığım ikinci elde görmüşündür ilanımı o yüzden suan bi masraf yapamıyorum bu yönden. ama dedigin gibi 18 yasında bir arac normal bunlar :wink:
Daihard

Mesajgönderen serkan » 19 Kas 2008, 22:28

hayırlısı.inşallah sıkışıklığını giderirsin de araban durur elinde.
Kullanıcı avatarı
serkan

Mesajgönderen serkan » 23 Kas 2008, 02:07

güncel.nerelerdesiniz ???
Eklentiler
dscf1427eu2.jpg
duruşuna yollar hasta applause :)
Kullanıcı avatarı
serkan

Mesajgönderen kafter » 29 Kas 2008, 01:56

merhaba arkadaşlar nasılsınız. görüşemedik uzun zamandır. applause'ler nasıl. benimki motoru
yeniledikten sonra baya canavarlaşmış. motoru yaptırdıktan sonra pek uzun yol yapmamıştım
ama şimdi görev yerime gider gelirken baktım lpg falan olmasına rağmen baya iyi basıyo rampayı
falan iyi kapıyor. gereçekten sağlam araba yalnız 2 sorunum var 1.si eksoz ölmüş sürat ve devir
artınca ses baya kötü geliyor 2.si sol arka amortisörden tak tuk ses geliyo herhelde rotmu rotilmi
lastikler vardıya onlar iyice gitmiş bunları değiştirdiniz mi hiç ne kadara patlar ki.
kafter

Marka: Daihatsu
Model: Applause

Mesajgönderen Daihard » 29 Kas 2008, 04:12

bu bahsettiginiz sesi orta susturucu yapar diye düşünüyorum saç örgü olduğu için zamanla deformasyonla bu hale gelebilir. yürür aksamla ilgili sesi de rotbaşları veya helezon yaylarıyla ilgili olabilir baktırmanızda yarar var
Daihard

Mesajgönderen serkan » 29 Kas 2008, 17:09

kafter yazdı:merhaba arkadaşlar nasılsınız. görüşemedik uzun zamandır. applause'ler nasıl. benimki motoru
yeniledikten sonra baya canavarlaşmış. motoru yaptırdıktan sonra pek uzun yol yapmamıştım
ama şimdi görev yerime gider gelirken baktım lpg falan olmasına rağmen baya iyi basıyo rampayı
falan iyi kapıyor. gereçekten sağlam araba yalnız 2 sorunum var 1.si eksoz ölmüş sürat ve devir
artınca ses baya kötü geliyor 2.si sol arka amortisörden tak tuk ses geliyo herhelde rotmu rotilmi
lastikler vardıya onlar iyice gitmiş bunları değiştirdiniz mi hiç ne kadara patlar ki.

ömer eğer ses ön taraftan geliyosa manifold çıkışında daihard ın da dediği gibi örgü şeklinde "sipral" adı verilen bi parça var.o patlamıştır değiştirmen lazım 70 YTL. arka taraftan gelen takırtıları ben henüz kesecek bi babayiğit bulamadım.çözersen bana da söyle de sevaba gir :)
Kullanıcı avatarı
serkan

Mesajgönderen kafter » 30 Kas 2008, 17:57

sesin geldiği yere iyice dikkat ettim sol arka taraftan geliyor. sanki bagajın içinde birşey yuvarlanıyorda
kenara çarpıyormuş gibi tak tuk ediyor. sadece lakalardan geçereken yapıyor amortisör, helezon veya
dediğim gibi o lastiklerde bir sorun var herhalde.
kafter

Mesajgönderen Tahsin Aytimur » 30 Kas 2008, 22:54

Merhaba kafter, amortisör fiyatını merak ediyorsan, orjinal i japon malı tokico dur diye biliyorum tanesi 75 ytl idi euro ve dolara zam gelmeden önce ayrıca parçacılarda federal marka taiwan malı amortisörde var onunda tanesi 75 ytl yani ne tuttururlarsa onu istiyorlar. Tabii ki tokico almalısın neredenmi yardımcı olacak adresler yazdığımız mesajlarda mevcut. Ancak sen arka koltuğun arkasında ki amortisör kafalarının monte edildiği lastik foundation ları kontrol et lastik deforme olup laçka laşıyor ses yapıyor.
Tahsin Aytimur

Mesajgönderen Daihard » 30 Kas 2008, 23:13

bu da bizim oğlan :) dosyaları karıştırırken buldum gerçi görüntü kalitesi zayıf ama arabanın silüeti ortada yakında yenileri gelecek tahsin hocam :wink:
Eklentiler
DSCN2773.JPG
Daihard

Mesajgönderen Daihard » 29 Ara 2008, 21:50

bu da bizim zuzunun içi :)
Eklentiler
DSC00391.JPG
Daihard

Mesajgönderen Daihard » 29 Ara 2008, 23:46

bi tane daha ;
Eklentiler
DSCN2391.JPG
Daihard

ÖncekiSonraki

Dön Applause

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir