CUORE AKS

Daihatsu'nun, şehir içi kullanım için tasarlanmış, ekonomi profesörü, bücür aracıdır. Daihatsu Cuore, çeşitli ülkelerde Mira, Domino ve Charade adları altında da satılmaktadır.

CUORE AKS

Mesajgönderen slush » 18 Mar 2010, 13:22

KESİNLİKLE SOYGUN 8000 TL YA ARAÇ ALIYORSUN SADECE ÖN AKS LAR :oops: 2450 YTL ARKADASLAR DAIHATSU ALIRKEN BIR DAHA DÜŞÜNÜN (TOYOTA YARİS 1.0 6OOTL) HANİ BU ARAÇLAR TOYOTANIN YAN SANAYISIYDI SANIRIM TOYOTA DAIHATSUNUN YAN SANAYISI:)
slush

Marka: Daihatsu
Model: Cuore

Re: CUORE AKS

Mesajgönderen Umut-Gultekin » 18 Mar 2010, 15:37

slush yazdı:KESİNLİKLE SOYGUN 8000 TL YA ARAÇ ALIYORSUN SADECE ÖN AKS LAR :oops: 2450 YTL ARKADASLAR DAIHATSU ALIRKEN BIR DAHA DÜŞÜNÜN (TOYOTA YARİS 1.0 6OOTL) HANİ BU ARAÇLAR TOYOTANIN YAN SANAYISIYDI SANIRIM TOYOTA DAIHATSUNUN YAN SANAYISI:)

Şimdi şöyle bir olay var: Bu sınıfta bir araç için bence de, bu parça fiyatı pahalı kabul edilebilir. Ama arabanın değeri siz onu 8.000 TL'ye aldınız diye, 8.000 TL değildir ki. Daihatsu marka araçların Türkiye'deki en önemli zayıf noktası marka bilinirliğinin noksanlığından ileri geliyor. Bu da araçların ikinci elde bilinirliği daha yüksek markalara kıyasla daha hızlı değer kaybetmesine yol açıyor. Bir başka deyişle bir Daihatsu Cuore ikinci elde hiç haketmese bile yüzdesel bazda bir Toyota Yaris'ten daha fazla değer kaybediyor. Bu da normalde belki 12-13.000 liraya alınabilecek bir aracın 8.000 liraya alınabilmesini mümkün kılıyor. Durum böyle olunca da, parça fiyatı daha da yüksek görünmeye başlıyor.

Son olarak, bir araba, bir diğerinin yan sanayisi olmaz biliyorsunuz :) Toyota veya Subaru marka araçların bazıları da (hangi modeller olduğunu forum ana sayfamızda bulabilirsiniz) Daihatsu tarafından üretilir ve bu markalar altında satılır (Yaris bunlardan biri değil). Yani uzun lafın kısası; Daihatsu, Toyota için küçük araç ve motor üretir.
Daihatsu Aşkına!
Kullanıcı avatarı
Umut-Gultekin
Daihatsu Freak

Model: YRV Turbo

Mesajgönderen camoka » 18 Mar 2010, 16:40

her şey iyi hoş da, toyota yaris'in akslarının 600, cuore'nin 2450 olması cok sacma degil mi? araştırmadım ama bu kadar fark olması bir yana, bir parçanın bu kadar uçuk olması bana pek gerçekçi gelmedi!
SiriOne
Kullanıcı avatarı
camoka

Model: Sirion 1. Nesil

Mesajgönderen FaTiH » 18 Mar 2010, 16:45

camoka sana katılıyorum dostum..! Aynen! Bence de bir iş var bu işte! Merkez servise sorulmalı!
Kullanıcı avatarı
FaTiH
Sirionist

Mesajgönderen SonCuoreci » 18 Mar 2010, 17:23

Valla bu iş bana da çok saçma geldi...
Kullanıcı avatarı
SonCuoreci

Mesajgönderen Umut-Gultekin » 18 Mar 2010, 17:25

Cuore kullanıcıları cevap verse herhalde daha yerinde olur ama benim gözlemime göre boyu en küçük olmasına rağmen, tüm modeller içinde parçası en "ucuz olmayan" Daihatsu; sanırım Cuore.
Daihatsu Aşkına!
Kullanıcı avatarı
Umut-Gultekin
Daihatsu Freak

Model: YRV Turbo

Mesajgönderen uydumarket » 19 Mar 2010, 01:21

sorun şu arkadaşlar.
satışa konu olan sadece aks kafası olsa idi toyota yada başka bir ürünle karşılaştırılabilirdi.ancak aks kafasının sadece tek olarak değil komple mil ve sanzuman kafasının da beraber satılması gibi bir saçmalıktan ibaret. fiyat doğru ama aldığınız parça fazla maalesef.
işin garip tarafı sağ taraf sola sol da sağa uymuyor maalesef.
siz aksı dönüşlerdeki tıkırtı için söktüyseniz ki başka bir arıza duymadım; kafayı bolca gres doldurup kendi akslarını takın dönüşlerde tıkırtı kalmayacaktır bilginize :wink:
uydumarket

Mesajgönderen camoka » 19 Mar 2010, 10:37

nasıl iş anlamadım cuore'nin yedek parçası cuore; oldu!
saol uydumarket, hayatta mantıklı bir açıklama getiremezdim; gerçi açıklama fiyatı mantığa bürüyor da, gerekçe hala mantıksız.
SiriOne
Kullanıcı avatarı
camoka

Mesajgönderen skortıl » 19 Mar 2010, 20:50

arkadaşlar aynı sorun bendede var serviste fahiş bir fiyat istediler yan sanayide ise uygun bir fiyat var ancak aracın üstünden çıkan orjinali gibi değil ölçü farklılıkları var
diğer arkadaşımız tarafından önerilen gres yağı doldurmasını yaptık ancak bikaç gün sonra tekrar sesler başladı bu işe makul bi çözüm nasıl bulunur :S
skortıl

Mesajgönderen uydumarket » 20 Mar 2010, 00:49

ben mantıklı bir çözüm biliyorum.
20 arkadaş birleşelim herkes 500 er tl versin 10.000 e bir tane cuore bulup parçalayalım.
herkes kendine lazım parçayı söküp alabilir.
sakın gülmeyin ben çok ciddiyim :) . bu iş için ön ayak olurum ....
mesela ben ön cam ve silindir kapağını alabilirm.servisten istesem 2000 isterler kesin. diğer arkadaş aks ları alır. birine klimayı satarız. hatta otomatik bile alıp şanzumanı 2000 eder........vs
uydumarket

Mesajgönderen FaTiH » 20 Mar 2010, 01:12

Valla şaka bir yana uydumarket in önerisi bence oldukça akla uygun! Hatta 10000 TL ye varmadan bile ihtiyacı karşılayacak bir Cuore bulunur bence..Varsın tek kapı olsun! Motor, ön takım falan zaten hep standart değil mi! Süper işte! :)
Kullanıcı avatarı
FaTiH
Sirionist

Mesajgönderen uydumarket » 20 Mar 2010, 01:39

FaTiH yazdı:Valla şaka bir yana uydumarket in önerisi bence oldukça akla uygun! Hatta 10000 TL ye varmadan bile ihtiyacı karşılayacak bir Cuore bulunur bence..Varsın tek kapı olsun! Motor, ön takım falan zaten hep standart değil mi! Süper işte! :)

fatih tek kapıyıda zaten 8500 den aşağı bulamayız. kocaelinde bir tane otomatik var onu alabiliriz 10000 e şanzumanı kliması artıları aradaki farka değer. birde kapı sacı vs camı lazım olur dört kapı daha mantıklı. sadece yürüyen olarak düşünmemek lazım......
uydumarket

Mesajgönderen SonCuoreci » 20 Mar 2010, 02:05

uydumarket yazdı:
FaTiH yazdı:Valla şaka bir yana uydumarket in önerisi bence oldukça akla uygun! Hatta 10000 TL ye varmadan bile ihtiyacı karşılayacak bir Cuore bulunur bence..Varsın tek kapı olsun! Motor, ön takım falan zaten hep standart değil mi! Süper işte! :)

fatih tek kapıyıda zaten 8500 den aşağı bulamayız. kocaelinde bir tane otomatik var onu alabiliriz 10000 e şanzumanı kliması artıları aradaki farka değer. birde kapı sacı vs camı lazım olur dört kapı daha mantıklı. sadece yürüyen olarak düşünmemek lazım......

Birader senin niye 4 tane Cuore aldığın şimdi anlaşıldı :lol:
Kullanıcı avatarı
SonCuoreci

Mesajgönderen potemkin » 20 Mar 2010, 12:22

valla bende koltukları alırım arka koltuğa yağ döküldü gerçi çıkardık ama genede 4 koltuk aynı tarzda olabilir ha birde arkadaki perdelikkolun konulması için bagaj perdeliği çıkarılmış onuda alırım çıkma arka koltuğa 750 istediler tabi komple :))
potemkin

Mesajgönderen djkaktus » 20 Mar 2010, 15:48

gercekten en mantıklısı bir cuore alıp parcalamak parcalarını kullanmak 1 cam takmaya servis 500 ytl istemisti http://www.sahibinden.com/daihatsu_cuor ... isplayitem bunun gibi aracı uydu market dediği gibi 20 kişi birlesip tum parcalarını sökmek mantıklı bence allah korusun kasko yoksa en ufak kaza anında ocaga inciragacı diker bu araclar :wink:
djkaktus

Sonraki

Dön Cuore

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir