Daihatsu Applause Künye

Daihatsu'nun ülkemize ihtal edilmiş olan tek sedan aracı (sedan gibi gözükmesine rağmen, gerçekte 5 kapı bir liftback'tir)

Daihatsu Applause Künye

Mesajgönderen Umut-Gultekin » 18 Ara 2007, 14:28

Applause'a bir alkış lütfen...

Applause, 1989 ve 2000 yılları arasında üretilmiş bir modeldir. En ayırıcı özelliği 4 kapı sedan kasasında görünümünün ardında, gerçekte 5 kapı bir liftback oluşudur. Bu özellik aracın bagaj kapasitesini artırmış ve yükleme yapmayı çok büyük oranda kolaylaştırmıştır.

Sınıfında kendinden önce yer alan temsilcisi Charmant'ın yerine geçmek üzere üretilmiştir.

1992 ve 1994 yıllarında hafif bir makyaj geçiren model 1997 yılında daha ciddi bir görsel değişikliğe gitti. 2000 yılında hali hazırda 11 senedir satışta olan bu kasa ile daha fazla yeni müşteri çekemeyeceğini anlayan Daihatsu, modeli sonlandırarak bu segment'teki varlığını Toyota'dan ödünç aldığı Camry modeli'ni Daihatsu Altis adı altında satarak devam ettirdi. Daihatsu Altis, markanın sedan kasasına sahip, hala üretimde olan tek modelidir.

Daihatsu Applause önden çekişli bir araç olmasına rağmen, kısa süreliğine 4 çeker versiyonu da satılmıştır.

Japonya için geliştirilmiş 2 farklı motor seçeneğinin yanı sıra, ihraç edilen modellerde aynı motorun(hepsi elektronik yakıt püskürtmeli) 90, 99 ve 105 beygir gücüne sahip 3 farklı versiyonu bulunuyordu.

Motor kod adı: HD-E

Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Umut-Gultekin
Daihatsu Freak

Marka: Daihatsu
Model: YRV Turbo

Re: Daihatsu Applause Künye

Mesajgönderen emr » 12 Oca 2008, 03:22

size tek bişey diyim bu araç o zamanlardaki toyota corolla ya 10 basar öle bi süspansiyon varki mükemmel acayip konforlu bagaj fevkalede büyüklükte ozamanlar zaten bu araç cok güzel satıldı hala sağlamları var keşke devam ettirselerdi
Hayat 3.000 devirden sonra başlar
Kullanıcı avatarı
emr
Daihatsu Yetkili Servisi ve Satıcısı

Model: Materia

Mesajgönderen sistemer » 05 Haz 2008, 16:58

1994 model applause yi yaklaşık 150 000 km kulnadımarabayı satmak zorunda kaldım .235 binde orjinal rot rotiliş duruyordu
lpd de bugünün fiyatıyla 15 kuruş yakıyordu araba nerdeyse 0 masraflı bir arabaydı şimdi aynı temilikte bulsam düşünmeden hemen alıdım.malesef yeni modeli yok.yakıtı suyunu koy yola devam et öyle bir arabaydı
sistemer

Model: Applause

Mesajgönderen Sirion gti » 05 Haz 2008, 17:29

Daihatsu markasının hiç bir modelinde sıkıntı yok galiba adamlar işini sağlam yapıyo
Yolların ustasıyız daihatsunun hastasıyız..
Kullanıcı avatarı
Sirion gti

Model: Sirion 1. Nesil

Mesajgönderen camoka » 05 Haz 2008, 18:10

hiç binmedim ama ne zaman görsem ayran budalası gibi bakarım çünkü:
- bir eski kasa opel corsa'sı olan arkadaş 'şimdiye kadar kullandığım en rahat araba' demişti onun için (ta ki bir eski kasa corolla alana kadar -2004 model- o tarihten sonra applause 2. sıraya düşmüştü)
- orijinal parça bulunmadığı zaman toros'un parçalarını kullanarak aynı verim alınabildiği için, (ne uyumlu arabasın sen applause.)
- en son olarak da 'eskiyim ama hala buradayım' der gibi gözüken duruşundan dolayı. (aynı duruş 70'li yılların mercedeslerinde de var)
sonuç:
ayran da severim, applause da,
Sirion sürerim, bursa'da
SiriOne
Kullanıcı avatarı
camoka

Mesajgönderen osmandar06 » 20 Oca 2011, 22:52

2011 ŞUBATT TATİLİNDE NASİP OLURSA BENİM DE APPLAUSE ARABAM OLACAK. BU ARADA BU GÜNLERDE KİMSE SİTEYE GİRİŞ YAPMIYOR... ACABA TÜRKİYEDEN ÇEKİLİYOR DİYE DAIHATSU SAHİPLERİ YASTA MI ?
applause osman
Kullanıcı avatarı
osmandar06

Mesajgönderen relic » 23 May 2013, 13:57

bu aşk devam ediyor. 2012 temmuzda bir tane İzmir den aldım. konfor yakıt beklediğimin ötesinde çıktı. ataklık inanılmaz. kırmızı ışıkta modelli arabalar bile yetişmek için kasıyorlar kendilerini. birde enteresan bir şey var. arabanın alçaklığı normal olmasına rağmen koltuk o kadar yere yakın oluyor ki. sanki yerden sıfır spor arabada gibi hissediyorum kendimi. ve tabi ki virajlar... babamla elmalıya gittik geldik bir ara. ki kendisi doğan almam için çok baskı yapmıştı. o bile hayret etti viraja giriyoruz ama hızımızın çokluğundan ziyade araba yatmıyor sanki girmiyoruz yani. doğanla olsa araba terse yatacak gibi geliyor. honda toyota modelli lüks arabalara çok bindim onlarla kıyaslamıcam ama 6bin tl ye aldığım güzel bir araç bence
relic

Mesajgönderen applausekayseri » 05 Ağu 2013, 02:32

şu anda 860000 kmde bir daihatsu sahibiyim. Daha bir kere rektefiye oldu. Ona göre hesabınızı yapın. :D
applausekayseri

Mesajgönderen argyle » 05 Ağu 2013, 12:57

Merak ettim, kaç bin km'de rektefiye oldu?
Resim

Billy goat butt in a pepper patch
Kullanıcı avatarı
argyle

Dön Applause

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir