Gelemeyenlere ve Doyamayanlara: 30 Mayıs'ta Bir Daha :)

Daihatsu Aşkına buluşmaları. Geçmiş buluşmalara dair bilgiler, fotoğraflar ve yeni buluşma planları. Tüm Daihatsu sahipleri davetlidir.

Gelemeyenlere ve Doyamayanlara: 30 Mayıs'ta Bir Daha :)

Mesajgönderen Umut-Gultekin » 19 May 2010, 20:17

Evet dostlaaar. Buluşmada bir sonrakini yakın zamanda yapalım demiştik ve 30 Mayıs tarihi için birkaç aile sözleşmiştik.

Bu buluşma için yapacaklarımıza dair seçenekleri aşağıda sizlerle paylaşıyorum:
  1. Aynı yerde kahvaltı, aynı yerde gokart, aynı yerde yemek, aynı yerde çay :) Sıkıcı mı olur biraz bilemedim ama gerçekten iyi fiyata harika bir yerde güzel bir yemek yiyebiliriz ve Garden diğer gidilecek yerlere yakınlığıyla gerçekten de çok uygun bir seçenecek bizler için.
  2. Aynı yerde kahvaltı, aynı yerde gokart, Çatalca'da kendin pişir-kendin ye.
  3. Aynı yerde kahvaltı, aynı yerde gokart, Büyükçekmece sahilde yemek. Sahilde yanyana bir sürü restaurant var. Fiyatları da makul esasında. Bunlardan birine gidilebilir ama o zaman çok uzun süre orada kalmış oluyoruz. Güneş rahatsız edici bir etken olabilir çok uzun süre kalındığında.

Çatalca'nın oybirliği ile kazanması durumunda size mekanı, ücreti ve dahil olanları anlatmak isterim:

Yeşillikler içinde bir tesis burası. Elma ağaçları en son gittiğimde çiçekliydi ve mis gibi kokuyorlardı. Minik yapay ırmak gibi birşey var. Çocuklar için bir mini hayvanat bahçesi var. Sakin ve sıcak bir ortam.

Kişi başı 50 TL ücret isteniyor. Dahil olanlar:
  • Yakılmış ve hazırlanmış mangallar masalara teslim edilecek.
  • Kişi başı yarım kilo et verilecek.
    Et çeşitleri: Köfte, kuzu şiş, kanat, tavuk, yarım porsiyon kebap
  • Patates tava
  • Salata (seçmeli: mevsim veya çoban)
  • Meze veya ordövr
  • Sınırsız meşrubat
  • Çay ve kahve ikramları
Daihatsu Aşkına!
Kullanıcı avatarı
Umut-Gultekin
Daihatsu Freak

Marka: Daihatsu
Model: YRV Turbo

Re: Gelemeyenlere ve Doyamayanlara: 30 Mayıs'ta Bir Daha :)

Mesajgönderen FaTiH » 19 May 2010, 22:29

1Numaraya yazin beni; neresi olacagina dairse; benim icin farketmez nasil olsa her turlu yabancisiyim mekanlarin.. :) illaki oy kullanmam gerekiyorsa Garden i bu kadar ovguden sonra merak ediyorum dogrusu..
Kullanıcı avatarı
FaTiH
Sirionist

Model: Sirion 1. Nesil

Mesajgönderen Umut-Gultekin » 19 May 2010, 22:37

Senin katılımın zaten opsiyonel değil :) Ayrıca geçen buluşmaya katılacağını söyleyip hiçbir mazeret belirtmeden katılmayan ve üstelik cep telefonunu bildirmeyen ya da bildirip de bütün gün telefonunu kapalı tutan ÖZGÜR23, alibabalar ve Dirrtyyy'nin de katılımı opsiyonel değil. Bu arkadaşlarımızı bu sefer kesin bekliyoruz :)

Her zamanki gibi, katılan herkes kaç kişi ile katılacağını ve mekan tercihini yazarsa çok sevinirim.
Daihatsu Aşkına!
Kullanıcı avatarı
Umut-Gultekin
Daihatsu Freak

Mesajgönderen bailiwick » 20 May 2010, 02:48

Valla biz de 2 Materia katılıcaz gibi gözüküyor. :)
bailiwick

Model: Materia

Mesajgönderen Umut-Gultekin » 20 May 2010, 08:20

bailiwick yazdı:Valla biz de 2 Materia katılıcaz gibi gözüküyor. :)

Selam Atalay, 2. Materia kimin? Kaç kişisiniz toplam? Yer tercihiniz neresi?
Daihatsu Aşkına!
Kullanıcı avatarı
Umut-Gultekin
Daihatsu Freak

Mesajgönderen gtuncer68 » 20 May 2010, 09:50

Alacağın olsun Umut !.... Nasıl ikinci hafta üstüste izin alıpta geleceğim şimdi.Aklım sizde kalacak.Zaten geçen hafta yarıda kestik tadı damağımızda kaldı. :(
Günümüzde insanlar her şeyin fiyatını biliyor, fakat hiçbir şeyin değerini bilmiyorlar.
Kullanıcı avatarı
gtuncer68

Model: Applause

Mesajgönderen SonCuoreci » 20 May 2010, 11:19

Biz yine Cuoremizle ve aynı kadroyla buluşmaya dahil olacağız. :)
Yer tercihi konusunda şunu belirtmek istiyorum: Kişi başı 50 TL, verilenler göz önünde bulundurulduğunda fena bir fiyat değil, ama şu anda tam da ay sonunda bütçeleri zorlar diye düşünüyorum. Garden, bu noktada daha makul bir tercih olur kanısındayım.
Kullanıcı avatarı
SonCuoreci

Model: Cuore

Mesajgönderen YağmurAdam » 20 May 2010, 15:09

Bu haber çok güzel oldu. Biz de 2.5 kişi olarak katılacağız bir aksilik çıkmazsa.
30 Mayısta görüşmek üzere..

Ayrıca mekan olarak da hepsi uyar. Ama illaki tercih gerekiyorsa 1. seçenek diyebilirim.
YağmurAdam

Mesajgönderen materialist » 21 May 2010, 22:09

30 Mayıs'ta sınavım var ama ''Daihatsu Aşkına'' satabilirim. (Cuma'ya kadar vicdanımla cebelleşme süresi istiyorum) Eğer katılabilirsem yer tercihim 2. Çünkü ordan oraya gitmektense daha uzun aynı yerde oturup hem yeyip içmenin hem de muhabbetin dibine vururuz diye düşünüyorum. (Bu arada şehir dışında oturanlar da yol uzak diye çekinmesinler, Anadolu Yakası'ndan katılan bizler için de gidiş dönüş yaklaşık 250 km.) Bu, bir dahaki buluşmanın Anadolu Yakası'nda olması isteğinin dile gelmesi olsun... 8)
materialist

Mesajgönderen FaTiH » 21 May 2010, 22:39

Anadolu yakasindan bile gidis donus 250 km.mi???
Kullanıcı avatarı
FaTiH
Sirionist

Mesajgönderen Umut-Gultekin » 21 May 2010, 23:00

İstanbul büyük biliyorsun. Bir başından diğer başına kadar gidersen sonuç öyle oluyor. Hatta ona 30 km daha eklersen İzmit - İstanbul - Tekirdağ olarak gidiş-dönüş hesap yapmış olabilirsin :)
Daihatsu Aşkına!
Kullanıcı avatarı
Umut-Gultekin
Daihatsu Freak

Mesajgönderen oguzkirer » 25 May 2010, 15:24

Haftasonu Adana'dan misafirlerim gelebilir. Arabaya sigacak sayida gelirlerse ben de geliyorum fakat fazla kisi gelirse gelmem zor olur. Bu arada bu bulusma ayarlanmis gibi gorunuyor fakat neden Anadolu yakasi olmuyor?Istanbul demek Bagdat demek. BAgdat'ta Daihatsu'larla bir suzulsek sonra sahile inip denize karsi bir seyler icsek muhabbet etsek, sonra bir Beylerbey'i yapsak, Bogaza nazir bisiler yesek felan daha iyi olmaz mi gibi dusunuyorum sahsen.Gokart bu yakada da var galiba. Yerleri ogrenilip gidilebilir. Bu arada daha onceki bulusmayla ilgili olarak bir kac elestirim olacak. Bence hersey iyi hostu da, biraz gruplasma mi vardi acaba?Ozellikle Bursa grubu ayri telden caliyordu. Tabi gayet sicak arkadaslar da var. O ayri mesele fakat ben o olmasi gereken genel sicakligi pek yakalayamadik gibi dusunuyorum. Bilmem benim gibi dusunenler var mi? Bir de mekanlarla ilgili olarak, ilk gittigimiz cay ictigimiz tepedeki yer cok iyi degildi. Anadolu yakasinda cok daha guzel yerler var. KArsiyi cok bilmiyorum ama neden ozellikle Buyukcekmece felan? Karsi olacaksa Ortakoy'den baslasak, Sariyer'e dogru uzasak daha iyi olmaz mi?IStanbul'da secenek cok. Ama bulusma yerlerimiz Istanbul dısında bence.
Kullanıcı avatarı
oguzkirer

Mesajgönderen SonCuoreci » 25 May 2010, 16:02

Merhaba Oğuz,

Buluşmanın Büyükçekmece tarafında olmasının sebebini şöyle özetleyeyim: Buluşma organizasyonunu Umut düzenledi ve Umut'un hassas olduğu nokta, gün içerisinde organizasyonda sıkıntı yaşanması ihtimali. Umut iyi bildiği yerlerde organizasyon düzenleyerek bu sıkıntıları önlemek çabasında. Ama bu demek değil ki buluşma her zaman Umut'un dediği yerlerde yapılmak zorunda. Umut her zaman altını çiziyor: "İyi bildiğiniz yerler varsa organizasyonu düzenleyin bize de iştirak etmek düşsün." Nitekim geçen yaz Bursa Buluşmasını fcpasa rumuzlu Cüneyt arkadaşımız düzenlemişti. Ben her ne kadar katılamamış olsam da organizasyonun çok güzel olduğunu katılan arkadaşlar aracılığıyla biliyorum.
Gruplaşma olayına gelince: Kalabalık gruplarda ister istemez gruplaşmalar oluyor, ama siz o gün biraz erken ayrıldınız bizden. Sizden sonra gittiğimiz Garden'da ve Büyükçekmece'de çok güzel bir kaynaşma sağlandı. Ortam çok güzeldi, insanlar çok güzeldi, muhabbet çok güzeldi... keşke siz de kalabilseydiniz ve bu sıcak arkadaşlık ortamında bulunabilseydiniz; ama işleriniz varmış, gitmek zorundaydınız...

Hülasa;

16 Mayıs Daihatsu Aşkına buluşmasında çok güzel dostluklar kuruldu. 30 Mayıs'taki buluşmaya iştirak şansınız olursa ve sonuna kadar bizlerle olursanız çok güzel bir gün geçireceksiniz, bundan emin olabilirsin. :wink:

oguzkirer yazdı:Haftasonu Adana'dan misafirlerim gelebilir. Arabaya sigacak sayida gelirlerse ben de geliyorum fakat fazla kisi gelirse gelmem zor olur. Bu arada bu bulusma ayarlanmis gibi gorunuyor fakat neden Anadolu yakasi olmuyor?Istanbul demek Bagdat demek. BAgdat'ta Daihatsu'larla bir suzulsek sonra sahile inip denize karsi bir seyler icsek muhabbet etsek, sonra bir Beylerbey'i yapsak, Bogaza nazir bisiler yesek felan daha iyi olmaz mi gibi dusunuyorum sahsen.Gokart bu yakada da var galiba. Yerleri ogrenilip gidilebilir. Bu arada daha onceki bulusmayla ilgili olarak bir kac elestirim olacak. Bence hersey iyi hostu da, biraz gruplasma mi vardi acaba?Ozellikle Bursa grubu ayri telden caliyordu. Tabi gayet sicak arkadaslar da var. O ayri mesele fakat ben o olmasi gereken genel sicakligi pek yakalayamadik gibi dusunuyorum. Bilmem benim gibi dusunenler var mi? Bir de mekanlarla ilgili olarak, ilk gittigimiz cay ictigimiz tepedeki yer cok iyi degildi. Anadolu yakasinda cok daha guzel yerler var. KArsiyi cok bilmiyorum ama neden ozellikle Buyukcekmece felan? Karsi olacaksa Ortakoy'den baslasak, Sariyer'e dogru uzasak daha iyi olmaz mi?IStanbul'da secenek cok. Ama bulusma yerlerimiz Istanbul dısında bence.
Kullanıcı avatarı
SonCuoreci

Model: Cuore

Mesajgönderen Umut-Gultekin » 25 May 2010, 16:55

Evet, Onur'un da ifade ettiği gibi, ben yaşadığım yere yakın, bildiğim, emin olduğum yerlerde yapma isteğinde olduğum için yer seçimi böyle oluyor. Buluşmaları yapmak isteyen herkes organize edebilir ve bu durumda memnuniyetle katılırım ben de :)
Daihatsu Aşkına!
Kullanıcı avatarı
Umut-Gultekin
Daihatsu Freak

Mesajgönderen materialist » 25 May 2010, 23:04

Arkadaşlar, uzaklık konusunda yakınanlardan biri de benim ama organizasyonu yapan Umut'a da haksızlık etmeyelim. Hem evine misafir olmuşuz gibi bizi ağırlamaya çalıştı hem de herkesi en zor şey olmasına rağmen, memnun etmeye çalıştı ve çalışıyor.

Şimdiye kadar kimse de benim şöyle bir organizasyon düşüncem var diye ortaya çıkmış değil.

Umut da tanıdığım kadarıyla temkinli ve mükemmeliyetçi olduğu için bildiği, emin olduğu yerleri önerdi doğal olarak. Üstelik 16 Mayıs buluşmasında ''Anadolu Yakası'nda siz de bir organizasyon yapın bizi davet edin'' dedi.

Unutmayalım ki, biz Daihatsu da olsa bir teneke parçası üzerinden yarenlik ediyoruz.

Birbirimizi yaralamaya, hay nereden bulaştım bu işe dedirtmeye gerek yok diye düşünüyorum. Bazen yazı, insanın kastetmediği şekilde anlamasına ya da anlaşılmasına yol açabiliyor.

30 Mayıs'ta uygun olanlar buluşalım ve göz göze birbirimizle anlaşalım.
materialist

Sonraki

Dön Buluşmalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir