Grand Move

Daihatsu'nun geçmişte bazı ülkelerde sattığı, ancak ülkemize satılmamış olan, üretimden kalkmış modelleri.

Grand Move

Mesajgönderen mustafa » 23 Kas 2009, 00:08

Daihatsu aşıkları, herkes Grand Move hakkında bildiği birşeyler varsa aktarsın. ilgimi çekti almayı düşünüyorum.
mustafa

Marka: Daihatsu
Model: Cuore

Re: Grand Move

Mesajgönderen Umut-Gultekin » 23 Kas 2009, 08:05

mustafa yazdı:Daihatsu aşıkları, herkes Grand Move hakkında bildiği birşeyler varsa aktarsın. ilgimi çekti almayı düşünüyorum.

Selam,

YRV'nin halefi olan bu araç Türkiye'de neredeyse Bentley kadar nadir bulunuyor. 1996 ve 2002 yılları arasında üretilmişti. Yanlış hatırlamıyorsam 1.5 ve 1.6 olmak üzere iki tip motoru var. Yakın zamanda bir üyemiz Kıbrıs'ta bu modelin farklı isimdeki bir varyantını 1.3 motorlu olarak gördüğünü söyledi.

Koltuk yetenekleri ile YRV'yi aratmayan araç, hem iç hem de dış mekan genişliği olarak muhtemelen piyasadaki en büyük Daihatsu. Tekrar düşününce iç mekan konusunda Materia daha üstündür ama bagaj dendiği anda Grand Move liderliği alır. Benim de ilgimi çeken ve son derece nadir bulunan bir araç. Konuyu güzel yerde açmışsınız esasında fakat yeri tam anlamıyla doğru değil çünkü çok nadir bulunsa da Türkiye'de satılmış bir araç bu. Şimdiye kadar konusunun açılmaması ise benim eksiğim :oops:

Bu konuyu araçla ilgili bir sürü bilgiye yer vererek bu konuyu zenginleştireceğim ve bu araca özel bir bölüm yapacağım ana sayfada (bunu yapmak için bu günü bekliyordum (birisinin talep etmesini), bir de utanmadan söylüyorum :lol: )

Hemen çizimine bir link vererek başlayayım:
daihatsu-model-cizimleri-t64-15.html#p3729
Daihatsu Aşkına!
Kullanıcı avatarı
Umut-Gultekin
Daihatsu Freak

Model: YRV Turbo

Mesajgönderen Umut-Gultekin » 23 Kas 2009, 08:12

Güzel fotoğraflar barındıran bir ilan:
http://www.sahibinden.com/muayyer_stati ... isplayitem

Bagaj genişliğine dikkat lütfen.
Daihatsu Aşkına!
Kullanıcı avatarı
Umut-Gultekin
Daihatsu Freak

Mesajgönderen basdogan » 23 Kas 2009, 23:47

Mustafa Bey Cuore den vazgeçtiniz galiba. Valla ne yalan söyleyim Umut'un yayınladığı linkten sonra ben bile düşündüm. Ama Memleket'e giderken çok iyi olur senin için. Bence bütün gözler üzerinde olur. Şaka bir yana parça sorunu olur mu acaba? O yönden bi düşün istersen..
Kullanıcı avatarı
basdogan

Marka: Diğer Markalardan Herhangi Birisi
Model: Diğer

Mesajgönderen mustafa » 24 Kas 2009, 14:29

verdiğiniz bilgiler için teşekkürler, düşündüren tarafı yedek parça sorunu ve yakıtı. 1.5 motor 90 bg. 90 km. sabit hızda 6.3 lt benzin yakıyor. cuore nin cimriliğinden sonra 6.3 lt çok fazla.
mustafa

Mesajgönderen Umut-Gultekin » 24 Kas 2009, 15:29

mustafa yazdı:verdiğiniz bilgiler için teşekkürler, düşündüren tarafı yedek parça sorunu ve yakıtı. 1.5 motor 90 bg. 90 km. sabit hızda 6.3 lt benzin yakıyor. cuore nin cimriliğinden sonra 6.3 lt çok fazla.

Periyodik bakıma gittim zaman birkaç kere merkez serviste bakım esnasında bu araçlardan görmüştüm. Parça durumu ve fiyatlarını bence merkez servise danışıp karar verebilirsiniz. Alacağınız bilgileri bizimle de paylaşırsanız bizler de aydınlanmış oluruz :)
Daihatsu Aşkına!
Kullanıcı avatarı
Umut-Gultekin
Daihatsu Freak

Mesajgönderen reis78 » 21 Şub 2010, 02:29

bende 1998 model granmove var lpgli ve işli satıyorum 8500ytl saygılar
reis78

Model: Diğer

Mesajgönderen mustafa » 21 Şub 2010, 16:43

reis 78, araba hakkında detaylı bilgiler bekliyorum. hangi şehirdesiniz.
mustafa

Mesajgönderen teriosbk » 20 Oca 2016, 16:50

Arkadaşlar grandmove almayı düşünüyorum.piyasada çok az bildiğimiz gibi.Şuan sahibinden.com daki 2 araçta işime yaramaz.Varsa burayı takip eden satmayı düşünen,görüşebiliriz.Ankaradayım
teriosbk

Model: Terios 2. Nesil

Dön Türkiye'de Satılmamış Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir