LPG VE PERFORMANS

Forum kuralları
Lütfen bu alana açacağınız konu başlığının genel bir konu olduğundan emin olunuz. Eğer tek bir modele hitap eden bir konudan bahsediyorsak, örn: "Sirion fren sistemi güçlendirmesi" gibi, bunun Sirion'a ait kategoride yazılması, bilgiye kolay ulaşılabilirlik açısından daha uygun düşecektir.

LPG VE PERFORMANS

Mesajgönderen serdarsword » 20 Oca 2010, 22:40

1.NESİL SİRİON KULLANIP LPG TAKTIRAN ARKADAŞLARIN YAZILARINI OKUDUM.STOP ETME SORUNU DIŞINDA PEK SORUN GÖRÜNMÜYOR .YAKIN ZAMAN DA SANIRIM BENDE LPG TAKTIRACAĞIM.
SORUM ŞU :LPG İLE SON HIZ DENEMESİ YAPAN VARMI YADA 0-100 HIZLANMADA KAYIPLAR YAŞANIYORMU ?
DAHA ÖNCE LPG Lİ ARAÇ KULLANDIM AMA SIRALI SİSTEME SAHİP DEĞİLDİ.EPEYCE FARK EDİLİYORDU.
ZİRAA LPG DE DİĞER ARAÇLARA GEÇEMİYORSAN EL SALLA YAPAMAZSAM :D HEM ÜZÜLÜR :( HEM SİNİRLENİRİM :evil:
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER ARKADAŞALAR...
Kullanıcı avatarı
serdarsword

Marka: Diğer Markalardan Herhangi Birisi
Model: Diğer

Re: LPG VE PERFORMANS

Mesajgönderen serdarsword » 22 Oca 2010, 21:12

EEE YOK MU YORUMU OLAN!!!
Kullanıcı avatarı
serdarsword

Mesajgönderen Umut-Gultekin » 22 Oca 2010, 21:34

serdarsword yazdı:EEE YOK MU YORUMU OLAN!!!

ilker lakaplı arkadaşımızın yazılarını okumanızı tavsiye ederim.

Ya da uzun lafın kısasını isterseniz, iyi yapacak yer bulursanız performans kaybınız minimal olur ve oldukça yüksek hızlara (hatta neredeyse son hıza) LPG ile ulaşabilirsiniz.
Daihatsu Aşkına!
Kullanıcı avatarı
Umut-Gultekin
Daihatsu Freak

Marka: Daihatsu
Model: YRV Turbo

Mesajgönderen ozgursula » 24 Oca 2010, 00:37

Ben de çok performans kaybı yaşamadım açıkçası. Gönül rahatlığıyla taktır derim.
ozgursula

Model: Sirion 1. Nesil

Mesajgönderen cumhur » 05 Şub 2010, 22:37

Taktırırsan ayrıntılı analizini de bekliyoruz.
Kullanıcı avatarı
cumhur

Mesajgönderen serdarsword » 21 May 2010, 23:27

ARKADAŞLAR TELEFLEX GFI İSİMLİ LPG SİSTEMİNİ DUYAN BİLEN VEYA KULLANAN VARMI?
ARAMA MOTORUNA DÜNYANIN EN İYİ LPG SİSTEMİ YAZIP ARATTIRDIM BU ÇIKTI YAZILANLARI BİRAZ OKUDUM ÇOK İDDEALILAR GİBİ.
FİYATI DA 2000 TL CİVARINDAYMIŞ :roll:
Kullanıcı avatarı
serdarsword

Mesajgönderen teriossx » 22 May 2010, 08:58

Evet teleflex en iyisi ama,çok gerekli değil.Zavolli de oldukça iyi bir marka araştırmalarıma göre,ben corollaya zavolli taktırnayı düşünüyorum 1400tl. ........
Kullanıcı avatarı
teriossx

Model: Terios 1. Nesil

Mesajgönderen CST » 05 Tem 2010, 12:35

Daha önceki araçlarımda lpg kullanan biri olarak size bazı tavsiyelerim olacak. Öncelikle şunu belirteyim tüm markaların kalitesi ve işleyişi üç aşağı 5 yukarı birbiriyle aynı seviyededir. Bu yüzden marka olayına çok takılmamanızı öneririm. Dikkat etmeniz gereken hangi markanın daha yaygın servisi ve ve servis kalitesi nasıl ? Bu iki sorunun cevabını bulduktan sonra marka tercihinizi yapabilirsiniz. Ayrıca lpg taktırdığınız yerdeki ustanın önemi çok büyük. En ufak bir hata aracınızdan soğumanıza, sürekli arızalarla başbaşa kalmanıza sebep olur. Ben daha önceki araçlarımda Atiker kullandım. Ancak Atiker taktırmayı düşünenlere bir uyarım olacak. Atiker'in fast ve multifast diye 2 ayrı modeli var. Multifast modeli sürekli arıza ve hata çıkarmakta araçlarda sorunlara sebep olmaktadır. Sakın bunu tercih etmeyin. Fast sistemi ise kusursuzdur. Son olarak lpg'de performans kaybı yaşanıyor mu ? sorusuna yanıt olarakta lpg sisteminizin doğru ve sağlam montaj edildiyse, performansı etkileyen en önemli unsur benzdinde olduğu gibi gazın kalitesi. Yaklaşık 4 sene lpgli araç kullandığımda tüm markaları denedim. Tüm markaları denemiş biri olarak sizlere Total Gaz'ı tavsiye ederim. Aracınızın çekişinde ve performansında ciddi bir artış gerçekleşiyor. Örneğin ben 2. viteste çıktığım yokuşu, totalden gaz aldığımda 3.viteste çok rahat çıkabiliyorum ayrıca aracın hızlanmasıda ciddi bir biçimde farkediyor. PETROL OFİSİ, SHELL, BP,Aygaz , milangaz'ı kullandığımda performansı Total kadar arttırıyor ancak km olarak total'in ki kadar gidemiyorsunuz. Petrol ofisininki bu saydıklarıma nispeten daha uzun km gitmenizi sağlıyor. Lukoil'in gazı ucuzdur genelde diğer markalara göre. Lukoil'den gaz alırsanız uzun km yol gidebilirsiniz ancak aracın performansında ciddi bir düşüş oluyor.

LPG ile ilgili sorularınız olursa yardımcı olabilirim.
Ne Mutlu TÜRK'üm DİYENE!!!
Kullanıcı avatarı
CST

Model: Terios 1. Nesil

Mesajgönderen argyle » 22 Tem 2011, 16:30

Full'ün LPG'sini denediniz mi peki?
Resim

Billy goat butt in a pepper patch
Kullanıcı avatarı
argyle

Mesajgönderen FaTiH » 23 Tem 2011, 21:40

Ankara da ki full ler bana oldukça uzak..Ama ben de merak ediyorum işin doğrusu nasıldır..Bu arada ilk depo fullememi Lukoil den yapmıştım..Km.de 15 kuruş ortalamayla bitirdim depomu..2. fullememi Milangaz dan yaptım..Bakalım ne olacak..
Kullanıcı avatarı
FaTiH
Sirionist

Mesajgönderen argyle » 23 Tem 2011, 21:46

FaTiH,
ben birkaç seferdir Full'den fullüyorum LPG'yi de denemedim hiç kaç L/km yakıyor, deneyen varsa diye sordum. Ama yarın gidip fulleyeceğim ve bu sefer deneyeceğim. O zaman yazarım tekrar.
Tam ilgili değil ama şunu sormak istiyorum:
Memleketimizde her 97 oktan gerçekten 97 ve 95 de gerçekten 95 oktan olmasa da, depomda şu an 3/4 depo kadar (sözde) 95 oktan var. Üzerine gidip 97 oktan ekletmemin bir sakıncası var mıdır? Bana yoktur gibi geliyor ama yine de sağlam bilgisi olan vardır belki. Sonuçta farklı marka benzinlerden ve LPG'lerden alıp karıştırıyoruz, bu da aynı şey sanki.
Resim

Kullanıcı avatarı
argyle

Mesajgönderen FaTiH » 23 Tem 2011, 21:59

Hiç bişey olmaz dostum; en fazla 96 oktanı tutturabilmiş nadir tüketicilerden biri olursun heralde! ;)
Kullanıcı avatarı
FaTiH
Sirionist

Mesajgönderen argyle » 23 Tem 2011, 22:13

FaTiH, :lol:
hesabın yanlış ama;
.75x95+.25x97=95.50 oktan :wink:
Resim

Kullanıcı avatarı
argyle

Mesajgönderen FaTiH » 23 Tem 2011, 22:22

:D 95,5 ten 96 olur işte o! :D :D :mrgreen:
Kullanıcı avatarı
FaTiH
Sirionist

Mesajgönderen argyle » 23 Tem 2011, 22:31

Hacım,
benzinciler o yarım oktana litrede 5 kr isterler, bu da depoda 2 TL eder. :mrgreen:
Resim

Kullanıcı avatarı
argyle

Dön LPG

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir