MEMURUM TERİOS HATAMI OLUR

Daihatsu'nun 4x4 Mini-SUV segmentindeki aracıdır. Daihatsu Terios, çeşitli ülkelerde Daihatsu Be-go, Toyota Rush ve Perodua Nautica adları altında da satılmaktadır.

MEMURUM TERİOS HATAMI OLUR

Mesajgönderen sarpo » 25 May 2011, 11:06

arkadaşlar terios kullanmadım fakat ilgimi cekiyor almayı düşünüyorum ama hatayapmaktan korkuyorum ,17 binliramvar cevremdekilere sordugumda alırsan aracı direk nüfüsuna kayıt ettir cünkü elden cıkaramassın diyorlar ,
neyapacagıma karar veremedim teşekkürler
sarpo

Marka: Daihatsu
Model: Terios 2. Nesil

Re: MEMURUM TERİOS HATAMI OLUR

Mesajgönderen KaraMurat » 26 May 2011, 12:35

:) Terios bağımlılık yapıyor. Ben de bir türlü karar veremedim. 2013 sonrası servislerin uzun süre hizmet vereceğini garanti ederlerse daha fazla düşünmeden satın almak istiyorum.
KaraMurat

Marka: Henüz Arabam Yok
Model: Diğer

Mesajgönderen ozgursula » 27 May 2011, 11:57

Saçma sapan görüş bildirenleri takmayın kardeşim. Ben Sirion sahibiydim. Daha önce ikinci el aldım. Alan kişinin elinde kalmadığı gibi, ben de rahatlıkla sattım. Zaten satma konusunda en ufak tereddütüm de yoktu. Aracım gerçekten çok düzgündü. Kesinlikle satarken ilan verseydim ve biraz bekletseydim kar bile edebilirdim ama o zihniyet olmadığı için aracımı ekstraları ile uygun bir fiyata verdim diyebilirim.

Siz aracınızı alıp satma maksadıyla alma niyetindeyseniz fiat, reno grubuna bakın. Ama alırım az yakar arıza yapmaz ve keyif almak niyetindeyseniz kesinlikle kullanılası araçlar. Bunu açık bir yüreklilikle söylüyorum. Ve şunu da ilave ediyorum ısrarla bugüne kadar kullandığım en keyifli araba sirion'dur. Eminim terios da öyledir. Nasıl birşeyse japon direk ruhunu yansıtmış bu araçlara.

Siz etrafınızdaki insanları değil kullanıcı görüşlerini dikkate alın. Bir çok 2007-2010 model aralığındaki arabalarda yok şu arıza yaptı yok bu arıza yaptı söylemlerini duyarken. 2004 model sirion'umda en ufak bir arıza dahi görmemiştim. Saygılar.
ozgursula

Model: Sirion 1. Nesil

Mesajgönderen sarpo » 27 May 2011, 20:49

bugün 2004 terios kullandım eski olmasına rağmen cok memnun kaldım ,ama 2013 olayı doğruymuş servisle görüştüm olayı doğruladı ama yedekparcada sorun olmaz dedi
altyapı desdeği olsa hiç düşünecek birşeyyok aslında ama ,
sarpo

Mesajgönderen KaraMurat » 27 May 2011, 22:12

Evet yazdıklarınızda çok haklısınız. Amacımız al sat değil de uzun süre binebileceğimiz bir araç almak. İhtiyaçları ve göz zevkini karşılayan başka bir araç daha göremedim. Servis konusunda ise şüphem kalmadı.
Yarından itibaren önce Ankara'dan başlayarak 2009 ve üzeri star bakacağım. Hayırlısı diyelim.
KaraMurat

Marka: Henüz Arabam Yok
Model: Diğer

Mesajgönderen kepir » 28 May 2011, 14:35

kara murat ben de ilk başta terios diye niyetlendim ama sonra sirion aldım, sonuçta daihatsu aldım ve iyiki de almışım dedim.Allah muhafaza ama daha bugüne kadar arıza nedir görmedim çok şükür.Sürüş keyfi,donanımı ve seriliği de cabası.Bundan sonra alırsam materia alıcam inşallah :)
Kullanıcı avatarı
kepir

Model: Sirion 1. Nesil

Mesajgönderen materiamania » 29 May 2011, 15:19

ben şuan materia kullanıyorum öncesinde aracım terios gold paketti çok memnundum inanın satarken gözlerim dolmuştu bence gönül rahatlığıyla binebileceğiniz bir araç sorunsuz bir motor olağan üstü yol tutuşu yüksek görüş mesafesi ve herşeyden önce size tam bir suv(4x4) hissi veriyor
materiamania

Model: Materia

Mesajgönderen materiamania » 29 May 2011, 15:22

üstelik star paket gold pakete göre daha donanımlı bir araç keyif almanız dileği ile iyi günlerde kullanın
materiamania

Model: Materia

Mesajgönderen tufanmuhammed » 29 May 2011, 21:26

valla arkadaşlar bende yeni nesil terios kullanıcısıyım.aracım otomatik ve istanbulda yaşıyorum ne arıza derdim oldu nede kullanırken yoruldum.peryodik bakım harici para hiç harcamadım.ben iddialıyım bu araç toyotadan bile sağlam.artı ben alırkende satarken diye düşündüm ama şu anda herhalde 3-4 yıl daha binerim diye düşünüyorum. BORSA TERİOS İÇİN --AL VE SATMA-- DİYOR :)
tufanmuhammed

Mesajgönderen livan08 » 06 Ağu 2011, 15:08

otomobil üreticilerinin ürettikleri arac için 10 yıl servis verme zorunluluğu olduğunu bana trabzon terios servis yetkilisi söyledi.ek iş olarak başka araçlarada baktıklarından bahsetti ve 2011 lineanın farı için 10 gün beklemişler.
livan08

Mesajgönderen sarpo » 24 Eyl 2011, 15:45

TERİOS ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM DEDİM BORA 2001 STEYŞIN ALDIM ..OTOMDAN SONDERECE MEMMUNUM FAKAT KÖYLERDE KULLANIRKEN ZORLANIYORUM VE İZİNLERİMDE İSDEDİĞİMGİBİ RAHAT GEZEMİYORUM BU YÜZDEN YÖNÜMÜ TEKRAR TERİOSA CEVİRİYORUM VE ARACIMI SATARAK YATA TAKASLA BUİŞİ SONLANDIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM
sarpo

Mesajgönderen imirzat » 07 Ara 2011, 16:51

İstanbul'da yaşıyorum. 2004'te ilk sahibi olduğum Terios otomatik daha önce nefret ettiğim küçük araçları sevdirdi. Aileme yetmeyene kadar elden çıkarmayı kesinlikle düşünmüyorum. Al ve satma görüşüne katılıyorum. Akrabamın Hyundai Tucson'unu kullanıyorum bazen, Terios kadar keyif vermiyor. Yakıt tüketimi biraz daha makul olsa keşke, veya dizeli olsa...
imirzat

Model: Terios 1. Nesil

Mesajgönderen free_mamba » 08 Ara 2011, 01:23

Arkadaşlar Terios 1.nesil de motor numarası tam olarak nerede acaba? Aradım ancak bulamadım. Yağmur yüzünden de fazla inceleyemedim.
free_mamba

Model: Terios 1. Nesil

Mesajgönderen stunc » 02 Oca 2012, 23:58

ozgursula kardeş diline yüreğine sağlık... :D
stunc

Model: Sirion 2. Nesil

Dön Terios

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir